پرش لینک ها

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن:

بانوان از دیرباز به زیبایی ظاهری خود اهمیت بسیار می دادند. آن ها برای شاد زیستن و افزایش رضایتمندی در زندگی زناشویی خود همواره در تلاش بوده اند تا ظاهری زیبا و جذاب داشته باشند. این موضوع تنها به زیبایی چهره محدود نمی شود. با پیشرفت تکنولوژی به خصوص در حوزه پزشکی، زنان توانسته اند برای اندام تناسلی خود نیز اقداماتی جهت زیبایی بیشتر انجام دهند.

با افزایش سن و به دلایل گوناگون، ناحیه واژینال بانوان دچار تغییراتی می شود که به کمک روش های جوانسازی واژن می توانند برای زیبایی بیشتر اقدام کنند. اما جوانسازی واژن چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا لیزر جوانسازی واژن راه حل مناسبی برای درمان مشکلات واژینال است؟ بهترین دکتر جوانسازی واژن در تهران چه کسی است؟ اگر شما هم می خواهید پاسخ این پرسش ها را بیابید، با ما در این مطلب همراه باشید.

دکتر لیلا جعفری متخصص زنان و زایمان در بوشهر دارای بورد تخصصی زنان از دانشگاه تهران فلوشیپ زیبایی زنان با بیش از ده سال سابقه کاری و هزاران عمل جراحی در فیلد جراحی زیبایی تمام اموزش ها زیر نظر اساتید بنام دنیا گذرانده شده و دارای مدارک معتبر میباشند.

جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن یکی از عمل های زیبایی زنان به شمار می آید که هدف از انجام آن برطرف کردن مشکلات واژن از جمله افتادگی واژن، شل شدگی آن، خشکی واژن، تیرگی واژن، چروک شدگی واژن و غیره است. اکثر مسائلی که برای واژن پیش می آید، معمولاً برای زنان بعد از انجام زایمان به ویژه زایمان های طبیعی اتفاق می افتد.

مشکلاتی که برای واژن پیش می آید باعث کاهش اعتماد بنفس در زنان است، به همین دلیل جوانسازی واژن از جمله عمل های زیبایی پرطرفدار در سراسر جهان است. این جراحی باید توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود تا نتایج مطلوبی داشته باشد.

روش های جوانسازی واژن در سالهای گذشته، به محبوبیت بالایی در بین زنان دست یافته است، زیرا نتایج این روش ها تاثیر مفیدی و موثری بر روی روابط زناشویی آنان خواهد گذاشت. نتایج مطالعات نشان می دهد که بعد از انجام عمل های زیبایی واژن، بسیاری از مشکلات زناشویی و جنسی زوج ها حل می شود.

علت انجام جوانسازی واژن چیست؟

افزایش سن در زنان و همچنین زایمان طبیعی باعث می شود که واژن حالت طبیعی خود را از دست دهد، و دچار مشکلاتی از جمله، شلی، افتادگی، تیرگی واژن، گشادی و غیره شود. با توجه به اهمیت زیبایی و شادابی واژن حین رابطه جنسی، زنان حساسیت بالایی نسبت به این مسئله دارند.

خارج شدن واژن از حالت طبیعی و جوانی خود، یک مسئله غیر قابل پیشگیری است ولی استفاده از روش هایی برای از بین بردن پیری واژن یک انتخاب برای همه افرادی است که دوست دارند اعتماد به نفس و شادابی را در زندگی زناشویی بالا ببرند و بتوانند با خیالی آسوده از رابطه با همسر خود لذت ببرند. در واقع استفاده از روش های زیبایی واژن باعث حل شدن مشکلات روانی و همچنین ایجاد آرامش در زندگی می شود.

در چه زمانی افراد باید برای جوانسازی واژن اقدام نمایند؟

واژن یکی از اعضای بدن است که به دلیل ساختار الاستیک و کشسانی آن، با افزایش سن و به دلیل زایمان های طبیعی، دچار افتادگی می شود، همچنین در هورمون های این ناحیه تغییراتی به وجود می آید که قدرت عضلات آن کاهش می یابد و واژن دیگر قابلیت ارتجاعی دوران جوانی را ندارد. از عواملی که باعث می شوند، واژن دچار افتادگی شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژنتیک افراد از جمله عواملی است که در شل شدگی واژن تاثیر زیادی دارد.
 • یائسگی باعث کاهش سطح استروژن می شود.
 • مسائل بهداشتی در کاهش سطح استروژن اهمیت بالایی دارد.
 • زایمان طبیعی باعث می شود که کشش عضلات واژن بیشتر شود و دیواره واژن دچار افتادگی شود.

مزایای جوانسازی واژن چیست؟

از مهم ترین مزایای روش های مختلف جوانسازی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونرسانی و کلاژن سازی واژن در جهت جوانسازی آن؛
 • افزایش قابلیت ارتجاعی و همچنین سفت شدن آن؛
 • رفع تیرگی های پوست واژن؛
 • بهبود روابط زناشویی افراد؛
 • از بین بردن لبه های اضافی واژن و همچنین قرینه سازی لبه های نامتقارن و اصلاح آنها؛
 • افزایش سفتی و استحکام عضله های واژینال؛
 • کوتاهی دوره نقاهت روش های زیبایی واژن و مشاهده سریع نتایج آن
جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

بهترین روش جوانسازی واژن چیست؟

عمل های زیبایی واژن، امروزه بسیار گسترش پیدا کرده است و روش های متنوعی برای جوانسازی واژن وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک، نوع مناسب آن برای افراد انتخاب می شود. این روش ها به دو دسته، زیباسازی با استفاده از جراحی و جوانسازی واژن بدون جراحی قابل انجام است، که انتخاب این روش ها با توجه به شرایط و همچنین علایق فرد می تواند متفاوت باشد.

انجام جراحی زیبایی واژن باعث می شود که روابط بین زوجین صمیمی تر شود و در کنار هم آرامش داشته باشند. با توجه به اینکه روش های زیادی برای جوانسازی واژن وجود دارد، امکان دارد که چند روش با هم برای یک نفر انجام شوند.

برای مثال روش های جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان، جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی، جراحی شکل دهی واژن، واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی، مونس پلاستی و لابیا ماژور پلاستی را افراد می توانند در مواقع لزوم انجام دهند. در ادامه به بررسی کلی این روش ها می پردازیم.

عمل واژینوپلاستی

واژینوپلاستی، که نوعی روش “جوانسازی واژن” نیز می باشد، بسته به این که انجام این روش از نظر پزشکی ضروری است یا هدف ایجاد زیبایی است، می تواند با تنظیماتی جزئی انجام شود.

یکی از تغییرات “پرینوپلاستی” نامیده می شود. در پرینوپلاستی، پارگی های پوستی کوچک بین واژن و مقعد (پرینه) به همراه بافت واژن تغییر می یابد و وضعیت مطلوبی را در واژن ایجاد می کند.

عمل واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که از هنگام تولد به ناهنجاری های واژن مبتلا می باشند.
 • زنانی که به دلیل زایمان طبیعی، واژن آنها گشاد شده است.
 • افرادی که نمی توانند به درستی به ارگاسم برسند.
 • زنانی که از عفونت های دائمی واژن رنج می برند.

برخی از افراد در رابطه با عمل های واژینوپلاستی و لابیاپلاستی اطلاعات زیادی ندارد و گمان می کنند که این دو روش یک عملکرد دارند، در صورتی که عمل واژینوپلاستی در واقع برای تنگ کردن واژن انجام می شود و کاری به لابیای واژن ندارد، البته انجام دادن همزمان این دو عمل زیباسازی واژن، در زیبایی آن بسیار موثر خواهد بود و انجام همزمان آنها، امکان پذیر است.

عمل لابیاپلاستی

از جمله عمل هایی است که طرفداران بسیاری دارد زیرا شکل ناحیه خارجی دستگاه تناسلی یعنی لابیاها را تغییر می دهد. لبه های واژن در عمل لابیاپلاستی کوچک و خوش فرم می شوند. همچنین در افرادی که دارای لبه های واژن نامتقارن هستند، اصلاح لبه ها توسط جراح صورت می گیرد.

دو نوع لابیا در زنان وجود دارد، که یک نوع آن لابیای ماژور است، این لابیا، وظیفه دارد که از دهانه واژن، کلیتوریس و لابیا مینورا محافظت نماید. و نوع دیگر لابیای مینور است که اندازه و رنگ آن در افراد مختلف، متفاوت است. با افزایش سن لابیای مینور کشیده تر و افتاده می شود که عمل جراحی لابیا برای رفع افتادگی و شلی بسیار موثر است.

دو نوع لابیا در زنان وجود دارد، که یک نوع آن لابیای ماژور است، این لابیا، وظیفه دارد که از دهانه واژن، کلیتوریس و لابیا مینورا محافظت نماید. و نوع دیگر لابیای مینور است که اندازه و رنگ آن در افراد مختلف، متفاوت است. با افزایش سن لابیای مینور کشیده تر و افتاده می شود که عمل جراحی لابیا برای رفع افتادگی و شلی بسیار موثر است.

برای انجام این عمل، بنا به تشخیص پزشک بیهوشی یا بی حسی انجام می شود. سپس، لبه های اضافی و یا لبه های غیر متقارن اصلاح می شوند. بهترین جراح لابیاپلاستی این عمل را با استفاده از لیزر یا جراحی انجام می دهد.

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی، از جمله روش های جراحی برای جوانسازی واژن هستند که معمولاً برای افرادی که در اثر افزایش سن و همچنین زایمان واژینال، واژن آنها ظاهر طبیعی خود را از دست داد است، بسیار مناسب می باشند، زیرا با انجام این عمل های زیبا سازی، شکل طبیعی واژن برمیگردد و حالت افتادگی، شلی و گشادی واژن آن برطرف خواهد شد.

عمل لابیاپلاستی همچنین برای زنانی مناسب است که به دلیل بزرگ بودن لابیاها در هنگام برخی فعالیت ها یا پوشیدن لباس های تنگ دچار درد و ناراحتی می شوند.

آر اف واژن

در روش رادیوفرکانسی یا آر اف از امواج الکترومغناطیسی برای جوانسازی واژن استفاده می شود. امواج استفاده شده در این روش، مشابه با امواج مایکروفر می باشند ولی شدت آنها کمتر است. استفاده از این امواج به صورت متمرکز شده است که در نتیجه آن، باعث گرم شدن بافت واژن و استحکام بافت های آن می شود.

در روش آر اف، خون رسانی و کلاژن سازی در بافت ها افزایش پیدا می کند که با این عمل و سفت شدن واژن، تنگی در آن ایجاد می شود. این روش، جز روش های غیر تهاجمی زیباسازی واژن می شود که در رفع خشکی واژن نیز موثر است

لیزر CO2 واژن

این روش برای کلاژن سازی و در نتیجه آن جوانسازی واژن انجام می شود که با گرم شدن بافت های بیرونی به وسیله لیزر، تولید کلاژن در بافت های داخلی افزایش می یابد. این روش از جمله روش هایی است که در زمان کوتاهی قابل انجام است، نیاز به بیهوشی کامل ندارد، همچنین بهبود آن بسیار سریع است و بعد از انجام عمل، نیازی به بستری شدن نیست.

روش لیزر CO2 از جمله روش های زیبا سازی واژن است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و رضایت افراد از آن بسیار بالا است، از فواید زیباسازی واژن با استفاده از لیزر CO2 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش جز روش های غیر تهاجمی است که برای سلامتی افراد ضرری ندارد.
 • استفاده از لیزر CO2 کمک می کند که افراد به طور همزمان، چند مشکل واژن را برطرف نمایند، از جمله این مسائل، برطرف کردن افتادگی واژن، شلی پوست، تیرگی های واژن، رفع التهاب و گشادی واژن است که این روش می تواند برای افراد بسیار به صرفه و راحت باشد.

تزریق چربی یا فیلر برای جوانسازی واژن

تزریق چربی از جمله روش هایی است که به دلیل سادگی و کم درد بودن آن طرفداران زیادی دارد. استفاده از چربی به عنوان یک پر کننده دائمی محسوب می شود زیرا با گذشت زمان ممکن است میزان و حجم این فیلر کاهش یابد ولی تمام نمی شود و ماندگاری بالایی دارد. استفاده از تزریق چربی برای تقویت نقطه G در واژن بسیار موثر است و همچنین به افزایش تعدادو بهبود کیفیت ارگاسم در زنان کمک می کند.

از مزایای تزریق فیلر برای زیبا سازی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع چین و چروک ها و شادابی واژن افراد
 • پر حجم شدن و رفع افتادگی لبه های واژن
 • رفع شلی بافت واژن و افزایش سفتی آن
 • بهبود گشادی واژن و کمک به تنگی آن
 • مناسب برای درمان آتروفی واژن در زنان
 • از بین بردن تیرگی ها و کمک به روشن شدن ناحیه واژینال
جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

کربوکسی تراپی واژن

در این روش از گاز دی اکسید کربن برای از بین بردن تیرگی های ایجاد شده در واژن و همچنین رفع چین و چروک های آن استفاده می شود. از جمله فواید کربوکسی تراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش نیازی به جراحی ندارد زیرا به وسیله دستگاه کربوکسی تراپی انجام می شود.
 • از جمله روش های غیر تهاجمی و سرپایی است که زمان انجام آن خیلی کوتاه است.
 • انجام کربوکسی تراپی واژن در آبرسانی به پوست و بهبود خارش آن بسیار تاثیر دارد.
 • انجام این نوع زیباسازی به تحریک پذیر شدن بافت های واژن کمک می کند و باعث افزایش ارگاسم می شود.
 • عملکرد این دستگاه به افزایش کلاژن سازی واژن و همچنین جوانسازی آن کمک می کند.
 • در این روش از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود که ضرری برای بدن به همراه ندارد زیرا یک گاز طبیعی است.
 • از مزایای کربوکسی تراپی که بسیار مورد توجه افراد است، رفع تیرگی های واژن با استفاده از این روش است.

هزینه انجام جوانسازی واژن چقدر است؟

با توجه به اینکه روش های مختلفی برای زیبا سازی واژن وجود دارد، هزینه ها برای انجام هر کدام متفاوت است. تفاوت در هزینه ها، علاوه بر نوع روش ها، می تواند به عواملی از قبیل میزان شلی و افتادگی واژن، تخصص پزشک، مهارت و علم پزشک،میزان تاثیر روش بر روی واژن و غیره بستگی دارد.

برای انجام عمل های زیباسازی واژن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید، زیرا این افراد با داشتن تجربه و مهارت لازم در زمینه روش های زیباسازی واژن، بهترین و مناسب ترین نوع آن را به مراجعه کننده پیشنهاد می دهند تا افراد نتیجه درستی از عمل خود حاصل کنند.

در واقع انجام صحیح این عمل ها به مهارت پزشک بستگی دارد، اگر جراح شما کاربلد و با تجربه باشد علاوه بر گرفتن نتیجه درست و رضایتمند، عوارض روش ها نیز بسیار کاهش می یابد. مراجعه به یک متخصص و جراح با تجربه در رسیدن افراد به نتیجه قطعی بسیار کمک کننده است.

اقدامات قبل از عمل جوانسازی واژن

قبل از جراحی، بیمار بایستی:

 • مصرف سیگار را جهت تسریع در روند بهبودی، کنار بگذارد.
 • از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و داروهای گیاهی خودداری کند. زیرا این دسته از داروها احتمال خونریزی بعد از جراحی جوان سازی واژن را افزایش می دهند.

مراقبت های بعد از عمل زیباسازی واژن

از عوامل مهم دیگر هنگام انجام عمل های زیبایی واژن در جهت کاهش عوارض ناشی از این روش ها، مراقبت های بعد از عمل است که در این مرحله افراد باید به توصیه های پزشک خود گوش کنند و تمام مسائل را با دقت رعایت فرمایند تا دچار مشکلات و عوارض نشوند، همچنین دوره بهبودی آنها کاهش یابد. در واقع طول دوره استراحت باید کامل رعایت شود و داروهایی که تجویز شده است در زمان مناسب به مصرف برسد.

هر یک از روش های جوانسازی واژن مراقبت های خاص خود را دارند که مهم ترین آن ها عدم فعالیت سنگین و حفظ بهداشت بعدد از عمل است.

بعد از جراحی جوان سازی واژن، احتمال کبودی و تورم در ناحیه اطراف واژن، طبیعی است. علاوه بر این،

 • بیمار احساس ناخوشایند و یا درد را نیز می تواند داشته باشد، که این علائم با دارو برطرف می شوند.
 • بیمار بایستی در منزل به استراحت بپردازد و بعد از یک هفته می تواند به زندگی عادی و کار برگردد.
 • بهتر است تا یک ماه از برقراری رابطه جنسی خودداری شود.
 • داروهای تجویز شده از سوی پزشک حتما باید مصرف شوند.

نتایج حاصل شده از جراحی جوان سازی واژن، دائمی است، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش وزن و یا زایمان، بر ساختار و دیواره واژن، تاثیر می گذارد. جراحی جوان سازی واژن، به بالا بردن اعتماد به نفس زنان، کمک می کند.

سوالات متداول درباره جوانسازی واژن

جوانسازی واژن درد دارد؟

روش های جوانسازی واژن اگر توسط یک متخصص زنان خوب و به کمک تکنولوژی روز انجام شود هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهد داشت. درد جراحی های جوانسازی واژن نیز غیرقابل تحمل نیست و به کمک مسکن به راحتی قابل کنترل است.

برای جوانسازی چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

در اکثر روش ها با یک جلسه، درمان حاصل می شود؛ با این حال بهتر است برای اطلاع از تعداد جلسات ، برای معاینه به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

نتیجه گیری

افتادگی واژن و شل شدگی بافت آن از جمله مشکلاتی است که با افزایش سن یا به دلیل بارداری و زایمان اتفاق می افتد. این امر در کاهش اعماد به نفس و از بین رفتن طراوت و شادابی جنسی زنان تاثیر دارد. در این مطلب به بررسی جوانسازی واژن و انواع روش های آن پرداختیم. امیدواریم با انتخاب بهترین متخصص زنان برای جوانسازی واژن بهترین روش را برای این اقدام انتخاب کنید.

جوانسازی واژن

راه های ارتباطی:

دکتر لیلا جعفری

دکتر لیلا جعفری

متخصص زنان و جراح زیبایی زنان جزو نفرات برتر بورد کشور دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی

ارسال دیدگاه


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.