پرش لینک ها

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی دکتر لیلا جعفری متخصص زنان بوشهر:

واژینوپلاستی چیست؟

عمل واژینوپلاستی یکی از روش های کاربردی در جوانسازی واژن و تقویت عملکرد جنسی می باشد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از زنان بنا به دلایل متفاوتی از جمله؛ یبوست مزمن، زایمان طبیعی مکرر، رابطه ی جنسی زیاد و… دچار تغییراتی در ناحیه ی تناسلی خود می شوند. گشاد شدن دهانه واژن یکی از تغییرات رایج و مهم در این افراد می باشد.

تفاوت واژینوپلاستی و پرینوپلاستی

واژینوپلاستی: شل شدگی دیواره ی مهبل، افتادگی عضلات و پوست این ناحیه می توانند عوارض متعددی را ایجاد نمایند. روش مناسب برای رفع عوارض مذکور واژینوپلاستی می باشد که از طریق مختلفی مانند:

 1. تنگ کردن واژن با جراحی
 2. تنگ کردن واژن با لیزر و یا نخ های واژینال جاذب

امکان پذیر می باشد.

پرینوپلاستی: حد واسط میان ناحیه ی تناسلی و مقعد را پرینه یا میان دو راه گفته می شود. گاها این قسمت دچار عوارضی مانند پارگی می شود. علل متفاوتی در این پارگی موثر هستند. به طور مثال: زایمان های طبیعی می توانند این ناحیه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به پارگی آن شوند.

پارگی پرینه باعث کاهش میل جنسی زنان می شود که این امر روابط زناشویی آن ها را تحت تاثیرات سوئی قرار می دهد.

پرینوپلاستی به درمان این پارگی و تنگ کردن دهانه ی واژن کمک شایانی می نماید. به خاطر داشته باشید عمق تاثیر این روش ۲ تا ۳ سانتی متر می باشد و تنها باعث رفع گشادی دهانه ی مهبل می شود.

 • واژینوپلاستی با لیزر

  همانطور که در مطالب فوق بیان شد امکان تنگ کردن واژن با لیزر وجود دارد و جراح زیبایی زنان بنا به نیاز بیمار و عوارض موجود می تواند از لیزرتراپی برای کسب نتایج ایده آل و مناسب استفاده کند.

  تعداد جلسات مورد نیاز برای واژینوپلاستی با لیزر بسته به شدت عوارض موجود، شرح حال بیمار و نظر پزشک متخصص متفاوت می باشد و بعد از انجام معاینات لازم تعیین می شود

 • مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

  مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی برحسب نوع روش انتخابی متفاوت می باشد. نکته ای که باید در این زمینه به آن دقت کنید؛ جلوگیری از تشکیل میکروارگانیسم های عفونت زا می باشد.

  رعایت بهداشت فردی، مراقبت از ناحیه ی تناسلی، رعایت تجویزهای پزشک متخصص و… باعث می شوند تا از ایجاد عوارض نامطلوب جلوگیری نمایید و همچنین از این طریق بتوانید دوره ی نقاهت خود را کوتاه تر نمایید.

  دقت داشته باشید؛ توجه بیشتر به مراقبت های بعد از واژینوپلاستی باعث تسریع روند بهبودی و تقویت نتایج کسب شده می شود.

جراحی های مکمل با واژینوپلاستی

برخی از تکنیک های موثر در جوانسازی واژن را می توان به صورت مکمل و همزمان با یکدیگر انجام داد. به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که بعد از زایمان طبیعی دچار شل شدگی دیواره ی واژن شده باشد. این فرد ممکن است علاوه بر گشادی دهانه واژن، دارای لابیاهای بزرگ و غیرقرینه نیز باشد. به نظر شما این فرد نیاز به چه عمل هایی دارد؟ مطمئنا این فرد می تواند عمل واژینوپلاستی را همزمان با جراحی لابیاپلاستی انجام دهد.

واژینوپلاستی
واژینوپلاستی

انجام همزمان و مکمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی باعث درمان افتادگی، گشادی دهانه واژن، بزرگی و نامتقارن بودن لابیاها در فرد می شود.

عوارض لیفت واژن با نخ

استفاده از نخ های با کیفیت و استریل و همچنین نحوه ی صحیح استفاده از این نخ ها توسط پزشک متخصص، مانع از ایجاد عوارض نامطلوب خواهند شد.

رعایت مراقبت و بهداشت فردی بعد از عمل تنگ کردن واژن با نخ نیز از جمله عوامل تاثیر گذار در تسریع روند بهبودی و تقویت نتایج ایده آل کسب شده، می باشد.

دوره نقاهت و ریکاوری بیمار بعد از لیفتینگ واژن با نخ بسیار کوتاه است و فرد بلافاصله بعد از اتمام عمل می تواند به منزل باز گردد.

همچنین فرد با مصرف داروهای تجویز شده توسط جراح زیبایی زنان، می تواند از بروز عوارضی مانند عفونت جلوگیری نماید.

نحوه ی لیفت واژن با نخ

لیفت واژن به واسطه ی نخ های جاذب واژینال طی اعمال بی حسی موضعی و به صورت سرپایی قابل انجام می باشد.

به خاطر داشته باشید به علت حساسیت فوق العاده زیاد ناحیه ی تناسلی، لازم است تا عمل تنگ کردن ناحیه تناسلی، توسط بهترین جراح زیبایی واژن در کرج صورت پذیرد تا؛ احتمال ایجاد عوارض نامطلوب برای بیمار به کمترین حد ممکن برسد.

ماندگاری لیفت واژن با نخ

تاثیر لحظه ای ناشی از لیفت واژن با نخ بلافاصله بعد از اتمام عمل جراحی قابل مشاهده می باشد. علاوه بر این؛ نخ های استفاده شده برای عمل لیفتینگ، باعث تحریک کلاژن سازی در ناحیه ی مذکور و جوانسازی آن می شوند.

بنابراین فرد مدت زمان طولانی ای می تواند از مزایای ناشی از لیفت واژن با نخ بهره مند شود.

کاندیدهای مناسب برای لیفت واژن با نخ چه کسانی هستند؟

در اغلب موارد افراد زیر کاندید مناسبی برای تنگ کردن واژن با نخ می باشند:

–         افرادی که زایمان طبیعی داشته اند.

–         افراد مسنی که دچار افتادگی های شدید در ناحیه ی تناسلی خود شده اند.

–         افرادی که دچار گشادی دهانه واژن به علت روابط متعدد جنسی شده اند.

–         افرادی که نتیجه و پاسخ مناسبی از تنگ کردن واژن با لیزر کسب نکرده اند

راه های ارتباطی:

دکتر لیلا جعفری

دکتر لیلا جعفری

متخصص زنان و جراح زیبایی زنان جزو نفرات برتر بورد کشور دارای چندین مقاله معتبر خارجی و ایرانی

ارسال دیدگاه


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.